Thursday the 2nd - - Joomla 3.9 Templates
Шаблоны Joomla здесь

PĀRTIKA (pagasta iedzīvotāju ēšanas paradumi) (vides novērtējumu veica 9.klase)
Aptaujājot Dricānu vidusskolas 9.klases skolēnu ģimenes un Dricānu pagasta veikalu vadītājus, tika secināts, ka vairums pagasta iedzīvotāju ikdienā nelieto sabalansētu uzturu.
9.klases skolēnu ģimenēs lielākoties ikdienas maltītēs iekļauj tradicionālas garšas – lielākā daļa vismaz vairākas reizes nedēļā uzturā lieto maizi un miltu produktus (95%), kartupeļus (90%), piena produktus (85%) un gaļu (85%). Vairums maltītes pagatavošanā izmanto dažādas taukvielas – sviestu, margarīnu un majonēzi (75%), kā arī bieži ēd dārzeņus un garšaugus (70%), olas (65%), rīsus, griķus, putraimus, makaronus (65%), kā arī augļus (55%). Vairāk kā pusei respondentu maltītēs bieži tiek gatavotas dažādas zupas. Trešdaļa aptaujāto ģimeņu ēdienreizēm izmanto arī pusfabrikātus.
  Vairāk nekā puse jeb 55% visai bieži našķojas ar saldumiem.
  Samērā reti maltītēs tiek iekļautas zivis un jūras veltes.
  Vairāk nekā puse aptaujāto ietur trīs ēdienreizes dienā un vismaz divas reizes dienā ēd siltas maltītes. Gandrīz pusei sātīgākās un uzturvērtības ziņā bagātākās maltītes ir pusdienas, bet trešdaļai – vakariņas. Ēšanai gan darbadienās, gan brīvdienās vairums aptaujāto velta no 30 minūtēm līdz stundai.
  Lielai daļai aptaujāto piemīt dažādi “sliktie ēšanas paradumi”, piemēram, katrs otrais atzīst, ka dažkārt ēd pirms gulētiešanas, gandrīz visi mēdz uzkost, skatoties TV, savukārt vairāk kā trešdaļa atzīst, ka pārāk daudz uzturā lieto saldumus. Tāpat izplatīta parādība ir arī pārēšanās un papildu sāls pievienošana ēdienam, tā piemīt 30% aptaujāto.
  Pagasta veikalos populārākās pārtikas preces ir rupjmaize, baltmaize, piena produkti, saldēti pusfabrikāti, gaļa un gaļas izstrādājumi, tomātu mērce, marinēti gurķi un kafija.
  Lai arī vairāk nekā trīs ceturtdaļas aptaujāto atzīst, ka ēst veselīgi ir svarīgi, ikdienā veselīgi ēd nedaudz vairāk kā puse, savukārt tikai daži savas zināšanas par veselīgu uzturu vērtē kā labas.
  PĀRTIKA (manas ģimenes ēšanas paradumi) (vides novērtējumu veica 4.klase)
  Skolēniem tika piedāvātas anketas, pēc kuru aizpildīšanas iegūti sekojoši rezultāti ir skatāmi šeit VIDES NOVĒRTĒJUMS.