Wednesday the 30th - - Joomla 3.9 Templates
Интернет-магазин nachodki.ru

 Lai gan februāris ir gada īsākais mēnesis, Dricānu vidusskolā tas ir sācies aktīvi un radoši.
Gatavojoties Valentīndienai, foto pulciņa dalībnieki sadarbībā ar skolas KIVA komandu īstenoja vairākas aktivitātes, kuru devīze - "Draudzība un cieņa maina pasauli uz labāku".
  Jauno foto meistaru uzraudzībā jau no februāra sākuma gan skolēni, gan skolotāji pēc savas iniciatīvas varēja piedalīties dažādās foto sesijās.
14.februārī zibakcijā "Ķeram foršos mirkļus!" fotogrāfu modrā acs, neviena nemanīta, fiksēja daudz mīļu, amizantu un sirsnīgu kadru.
  Nav šaubu, ka labi vārdi iedvesmo, rada pozitīvas emocijas, tas redzams, apskatot un salīdzinot divas uzņemtās fotogrāfijas (1.- bez komentāriem, 2.- kad izteikts kompliments). Atšķirības tiešām acīm redzamas! Par to var pārliecināties ikviens, jo foto pulciņa dalībnieku veikums apskatāms izstādē, kas izvietota skolas foajē.
Šogad tradicionālais Valentīndienas pasts tika aizstāts ar Komplimentu sienu, uz kuras cits pēc cita izkārtojās novēlējumi, paldies vārdi un apsveikumi, varēja lasīt arī citātus par mīlestības un draudzības nozīmi.
  Sirsniņsvētki aizvadīti, bet ceram, ka labas emocijas, draudzība un cieņa būs vērtības, kuras izkopsim un sargāsim diendienā, jo, lai mainītu pasauli, vispirms jāsāk ar sevi!

Lai  redzēt vairāk bildes, izmanojiet QR kodu...

WhatsApp Image 2025 02 21 at 10.49.38

 

 

 

 

 

WhatsApp attēls 2025 02 19 plkst. 11.26.20  Dricānu KiVa komanda A. Kupiča, G.Kazuševa un A.Pelšes 10. janvāra vidusskola notika forumā “Kā Iesaistīt, Vadīt un Atbalstīt?”, kas notika Augšdaugavas novada Kultūras centrā “Vārpa” un bija saistīta ar antibulinga programmu “KiVa”.
  Ar savu pieredzi dalījās izglītības un uzvedības speciāliste Līga Bērziņa, kura ir pazīstama ar savu darbu vietnē www.uzvediba.lv . Viņa stāstīja par efektīvām izglītojošām spēlēm un metodēm, kas palīdz risināt uzvedības problēmas skolās.
  Svarīga foruma daļa bija kolēģu savstarpējā pieredzes apmaiņa. Dalībnieku apsprieda veiksmīgākās metodes bulinga novēršanai un atbalsta sistēmu stiprināšanai. Diskusiju laikā tika izvirzīts arī turpmākās prioritātes bulinga mazināšanai un novēršanai skolā – uzsvars tika likts uz agrīnu profilaksi, ciešāku sadarbību ar vecākiem .
  Pasākums bija vērtīgs un iedvesmojošs, dodot dalībniekus ne tikai jaunas zināšanas un praktiskus rīkus, bet arī skaidru redzējumu par to, kā turpināt attīstīt “KiVa” programmu, lai efektīvi būtu nepieciešams bulinga gadījumus un veidotu iekļaujošāku skolu.

WhatsApp Image 2023 10 18 at 13.49.31 2  Dricānu vidusskola ir viena no 60 Latvijas skolām, kas ir iesaistījusies starptautiskajā bulinga izplatības mazināšanas un novēršanas programmā KiVa. Šī programma ir izstrādāta Turku universitātē (Somija) un šobrīd veiksmīgi tiek īstenota vairāk kā 20 valstīs.
Bulings ir tīšs visu veidu pāridarījums, un to lielākā vai mazākā mērā var novērot gandrīz katrā izglītības iestādē. Lai bērni un jaunieši ar prieku apmeklētu skolu, ir jārada draudzīga, cieņpilna un atbalstoša vide, kurā nepieļauj kāda izsmiešanu, atstumšanu, aprunāšanu. KiVa galvenais vēstījums – ikviens ir atbildīgs par mūsu kopīgo labklājību, ikviens var to ietekmēt.
  16.oktobrī Dricānu vidusskolā notika KiVa programmas atklāšanas pasākums, kurā KiVa koordinatore Ilona Vilcāne skolēnus iepazīstināja ar šīs programmas mērķiem, skolas KiVa komanda – Aija Kupiča, Vivita Ruško-Elste, Gunta Kazuševa – izstāstīja par programmas saturu, vadīja aktivitātes, kurās iesaistīja visus skolēnus. Pasākuma laikā 3.klase kopā ar audzinātāju Ingunu Vuli izspēlēja situācijas un mācīja pareizu rīcību tajās. Noslēgumā notika skolēnu simboliska parakstīšanās par 365 dienām bez pāridarījumiem – katrs pielīmēja savas plaukstas apveidu uz kopējā stenda “Mēs pret bulingu!”.
Reizē ar KiVa programmas pasākumu notika bijušās Dricānu vidusskolas skolnieces, tagad Rīgas Stila un modes tehnikuma 4.kursa audzēknes Darjas Selinas fotogrāfiju izstādes “Pārdzīvojumi” atklāšana. Fotogrāfiju tematika ir saistāma ar vardarbību, fizisku un emocionālu aizskaršanu, vientulību, depresiju. Darjas Selinas darbu apskate vēl vairāk paspilgtināja skolēnu pārliecību par bulinga negatīvajām sekām.
  Protams, bulings nepazudīs vienā dienā, priekšā apzināts un sistemātisks darbs visa gada garumā gan nodarbībās, gan ārpus tām. Nodarbībās skolēni uzzinās daudz jauna un mācīsies, kas ir bulings, kā to atpazīt, kā vienam otru atbalstīt. KiVa komanda ir apguvusi zināšanas un prasmes, kā risināt bulinga situācijas. Cerams, ka skolotāju, vecāku un skolēnu sadarbība veidos skolu par tādu vietu, kurā valda cieņa, sapratne un savstarpēja labestība.

Dricānu vidusskolas KiVa komanda

  Valsts kancelejas sadarbība ar Izglītības un zinātnes ministriju, Labklājības ministriju, Veselības ministriju, Latvijas Pašvaldību savienību, Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti un nevalstiskām organizācijām no  2023./2024.mācību gada uzsāk KiVa ieviešanu 60 Latvijas skolās . KiVa  ir starptautiska balstīta  programma bulinga izplatības mazināšanai un novēršanai , piedāvājot strukturētu darbu ar bērniem 6–16 gadu vecumā. Programma izstrādāta 2006. gadā un šobrīd veiksmīgi tiek nodrošināta vairāk nekā 20 valstīs, visā Igaunijā, Zviedrijā, Lielbritānijā, Vācijā, Spānijā, Itālijā, Jaunzēlandē, Čehijā uc Tojusi Turku universitāte (Somijā) un tā ietver trīs: • universālās  profilakses aktivitāšu  metodiskās informatīvās izglītības daļas skolu vidē,nodarbinātības mācību, video un praktisko rokasgrāmatu materiālu tiešsaistē. materiālu vecākiem; •  agrīnu intervenci  ar rīcības algoritmu situācijām, kad bulings skolā jau noticis, paredzot bērnu apmācību gan ar pāridarītāju, gan ar cietušo gan citiem iesaistītajiem; •  monitoringa rīku , lai sekotu līdzi izmaiņām skolā saistībā ar bulinga izplatību.   Kā liecina pētījumu rezultāti,  skolās, kuras ievieš KiVa programmunozīmīgi samazinās bulinga un vardarbības gadījumu skaits , kā arī vardarbības atbalstoša rīcība, pieaug savstarpējā empātija, uzlabojas motivācijas mācību sniegums un attieksme pret skolu kā vidi, kā arī pieaugušo pedagogu spēja atrisināt skolēnu konfliktus.
  



KiVa 1KiVa 2KiVa 3KiVa 4KiVa 5KiVa 6KiVa 7KiVa 8KiVa 9KiVa 10KiVa 11KiVa 13KiVa 14KiVa 15