valoda2Valoda ir spēcīgs ierocis – ar to varam iepriecināt, ar to varam sāpināt. Labas komunikācijas prasmes dažādās valodās ir veiksmes priekšnoteikums.
No 9.līdz 12.martam Dricānu vidusskolas Valodu un mākslas mācību priekšmetu metodiskā komisija organizēja Valodu nedēļu 5.-12.klašu skolēniem. Tika akcentēta latgaliešu, angļu, krievu un latviešu valoda. Visu nedēļu bija jāpilda mājas darbs, saliekot aforismus no atsevišķiem vārdiem konkrētā valodā.
Ceturtdien notika šīs nedēļas kulminējošais pasākums – Valodu viktorīna. Tika pildīti dažādi starppriekšmetu uzdevumi, skaidrotas vārdu nozīmes, turpinātas parunas, veidoti vārdi un teikumi. Uzdevumus bija sagatavojušas valodu skolotājas: angļu valodā Zigrīda Zapāne, Daina Veida; latviešu un latgaliešu valodā Gunta Kazuševa, Līga Augstkalne; krievu valodā Valentīna Kozule. Viss ritēji raiti un azartiskā gaisotnē.
5.-8.klašu grupā Valodu eksperta titulu ieguva 8.klase, savukārt
9.-12.klašu grupā par Valodu ekspertiem kļuva 11.klase.
Paldies visiem dalībniekiem un pasākuma organizētājiem!

Gunta Kazuševa

valoda1valoda4valoda3valoda5valoda6valodavaloda7valoda8