Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

VAM mērķi  Patriotiskajai audzināšanai, spējai pieņemt lēmumu krīzes situācijās, kritiskās domāšanas mācīšanai no 2024. gada Latvijas vidusskolās tiks ieviests jauns obligāts mācību priekšmets Valsts aizsardzības mācība. Šobrīd šo priekšmetu māca 69 skolās kā pilotprojektu.

Saeimas deputāti 2018. gada apstiprināta valsts mācības (VAM) iekļaušanas valsts vidējās izglītības standartā noteiktā izglītības saturā kā obligātu mācību priekšmetu aizsardzības priekšmetu sākot ar 2024. gadu.
  No 2020.gada septembra, līdz ar kompetences pieejā balstītā mācību saturā ieviešanu, valsts aizsardzības mācības specializēto kursu, kas iekļauts Veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomā, apgūstot aptuveni 1900 skolēni vidējā izglītības pakāpē.
  Arī Dricānu vidusskolā 2022./2023.mācību gadā 10.klases skolēniem tiek piedāvāta iespēja apgūt specializēto kursu VALSTS AIZSARDZĪBAS MĀCĪBA, kuru pasniedz jaunsargu instruktors Sandis Sprudzāns.

VAM mērķis ir:
• pilsoniskās apziņas veidošana un patriotiskā audzināšana;
• valsts aizsardzības prasmju attīstīšana;
• līderības un saliedētības attīstīšana.

VAM nav tikai militārā apmācība. VAM saturs ir:
• valstiskā audzināšana - lokālā vēsture, Latvijas vēsture, patriotisms;
• dzīves skola - dzīvei nepieciešamā iemaņu attīstīšana, piemēram, darbs komandā, līderība uc;
• fiziskā sagatavotība;
• militārā sagatavotība - ekvivalenta apmācība ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas 1. līmeņa pamatapmācības kursu, pēc kura noslēguma var kļūt par rezerves karavīru.

Mācību process VAM kursa apguvei vidusskolā tiek organizēts divu secīgu mācību gadu ietvaros, katrā mēnesī VAM nodarbībām atvēlot vienu pilnu mācību dienu. Valsts aizsardzības mācības specializēto kursu apgūs 10. un 11.klases skolēni.

Savukārt vasaras brīvlaikā jauniešiem tiks piedāvāts piedalīties praktisko iemaņu nometnēs, kurām būs interešu izglītības statuss. Praktisko iemaņu nometnes tiks organizētas pēc katra mācību gada un ilgs 10 dienas piecos Latvijas reģionos.

Apgūstot plānotos skolēnam sasniedzamos rezultātus Veselības, drošības un fiziskās aktivitātes mācību jomā un Sociālā un pilsoniskā mācību jomā, VAM attīstīs šādas kompetences:  pilsoniskās apziņas veidošana un patriotiskā audzināšana, valsts aizsardzības prasmju attīstīšana, līderības un saliedētības attīstīšana, veselīga dzīvesveida popularizēšana un fizisko spēju uzturēšana.

Dricānu vidusskolas direktores vietnieces izglītības jomā Ilona Vilcāne

VAMVAM1VAM2