Ilona Lai izglītotu skolēnus par dabai draudzīgu uzvedību principiem un atkritumu negatīvo ietekmi uz dabas daudzveidību, pirmdien, 11. oktobrī 3.klases skolārā nodarbība notika aktīvā starpdisciplinārā par dabai draudzīgu rīcību .

Ar dažādu praktisku metožu palīdzību bija iespēja izprast darbību, kas negatīvi ietekmē vidi ap mums, apdraudot gan savvaļas iemītniekus, gan arī pašu veselību.

Piemēram, skolēniem vajadzēja attīstīties prasmi nodrošināt savu mugursomu pirms pārgājiena tā, lai pēc iespējas bez svaru un izslēgtu lietas, ar kurām pārgājiena laikā būtu vēlme atbrīvoties – kas ir piemērots veids, kā dabā no lietošanas atkritumi.

Vēl nodarbībā skolēni mācījās paskaidrot, ko vēsta dabā izvietotā zīme “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”. Prata nosaukt vismaz divas lietas, ko noteikti liktu un ko noteikti neliktu savā mugursomā, dodoties dabā. Zināja vismaz trīs iemeslus, kāpēc dabā nedrīkst atstāt tukšo iepakojumu.

Nodarbībai tika izmantots Dabas aizsardzības pārvaldes metodiskais materiāls, kas izstrādāts balstoties uz kompetences procedūru, apvienojot vienā nodarbībā vairākās mācību priekšmetos.

KONKURSA "ATRAKTĪVA NODARBĪBA PAR DABAI DRAUDZĪGU RĪCĪBU" VIDEO

Direktores vietniece Izglītības jomā Ilona Vilcāne