Inguna1 Valērija Šodnaka Rīgas Stradiņa universitātē apgūst programmu “Māszinības”. 2021.gada aprīlī viņa ar savām zināšanām  padalījās ar Dricānu vidusskolas 4.klasi, tiešsaistē skolēniem novadot 3 nodarbības.

1.tēma - "Veselīgs uzturs"
            Jauniete sākumā nedaudz iepazīstināja ar sevi un ar aptaujas palīdzību noskaidroja bērnu domas par veselības jautājumiem.
Valērija, izmantojot  krāsainu, iespaidīgu prezentāciju, mīklas, krustvārdu mīklu, interesantus faktus, trāpīgus izteicienus, spēja ieinteresēt skolēnus, noturēt viņu uzmanību, sniegt zināšanas par veselīgiem, neveselīgiem produktiem,  uztura principiem, ēdienreižu skaitu, šķidruma lietošanu, produktu uzturvērtību, par vitamīnu trūkuma organismā izraisītajām problēmām...
Pirmajās minūtēs bērni nedaudz kautrējās, bet pakāpeniski kļuva arvien atraisītāki, atbildēja uz jautājumiem, dalījās savos iespaidos. Viens zēns pat paziņoja, ka savu nākotni nolēma saistīt ar darbu medicīnas nozarē.

2.tēma - "Zobu higiēna".
            Tās laikā audzēkņi skatījās prezentāciju, multfilmu "Man ir tīri zobi".
Jauniete informēja par zobu nepieciešamību, saudzēšanu, mazgāšanu, diegošanu, zobu sukām, pastām, diegiem, produktiem, kuri ietekmē zobu veselību.
Bērniem patika skatīties, klausīties,  darboties.
Ļoti atbilstoši atgriezeniskās saites iegūšanai Valērija piedāvāja aktivitāti ar telefoniem (Kahoot).

3.tēma - “Fiziskās aktivitātes”

Valērija sīki, bērniem saprotamā valodā, stāstīja par kustību nozīmi un nepieciešamību : "Jo vairāk kustēsieties, jo vairāk spēsiet izdarīt!"
Tā kā bērni ilgi atrodas pie datora, smalki iztirzāja un vizuāliem piemēriem demonstrēja tēmu par acu veselību.
Jauniete parādīja roku, plaukstu vingrinājumus un izstiepšanas paņēmienus.
Visvairāk bērnus aizrāva piedāvātās  ķermeņa kustības. Pirms tam Valērija bija izveidojusi video, kur pati veic visus vingrojumus. Tos demonstrācijas laikā izteiksmīgi komentēja, vēroja bērnu kustības, veica aizrādījumus, ieteikumus.
Skolēni aktīvi izmēģināja visas piedāvātās lietas, bija sajūsmā arī par šo nodarbību.

Paldies bijušajai skolas audzēknei Valērijai Šodnakai par  doto iespēju gūt zināšanas par veselības saglabāšanu. Centīsimies tās pielietot!

4.klase audzinātāja Inguna Vule

inguna2inguna5inguna4inguna3