Friday the 18th - - Joomla 3.9 Templates
Здесь нашел интересный обзор

skoasomalogo

skolasoma4„Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem.
Sākot ar 2018. gada septembri, ikvienam mūsu valsts skolēnam ir nodrošināta iespēja izzināt un klātienē pieredzēt Latvijas kultūras un dabas vērtības, iepazīt dažādos laikos Latvijā radītās inovācijas un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.
Iesaistoties iniciatīvā “Latvijas skolas soma”, Dricānu vidusskolas skolēni arī 2020./2021. mācību gada 1. semestrī bija aktīvi un turpināja izzināt Latviju, tās kultūru, vēsturi un tradīcijas.
  Paši mazākie “Latvijas skolas somas” ceļotāji viesojās Jasmuižā, kur aktīvi piedalījās muzejpedagoģiskajā nodarbībā “Rainis. Dzimumdiena.” Skolēni tika iepazīstināti ar dzejnieka J.Raiņa dzimtajām mājām. Varēja apskatīt Latgales keramiķu darbus, iepazīt podnieka ripu un cepli, kur tiek apdedzināti keramikas izstrādājumi.
  Skolēni izspēlēja J.Raiņa dzejoļus un atpazina dzejoļus pēc to ilustrācijām.
Skolēniem tika organizētas radošās darbnīcas ar gaismas lapām, kur bērni varēja veidot kompozīcijas no herbārija, zīmēt smiltīs.
Bērni labprāt iesaistījās aktivitātēs. Ar interesi darbojās radošajās darbnīcās un vēroja izstādi. Bērni iepazina dzejnieka daiļradi.

2. Pasaules karš bija visnežēlīgākais konflikts cilvēces vēsturē, kurā gāja bojā desmitiem miljonu cilvēku. Pār tautām valdīja nežēlīgi un ambiciozi vadoņi. Lai neatkārtotos līdzīgs scenārijs, skolēniem jāizzina savas valsts vēsture, tāpēc programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Dricānu vidusskolas 5.-7.klašu skolēni apmeklēja 2.Pasaules kara muzeju Aglonā.

Tā kā vairāki 5.klases zēni īpaši interesējas par dažādiem vēsturiskiem notikumiem, viņiem bija iespēja saņemt atbildes uz sagatavotajiem jautājumiem.
6.klases skolēni šajā mācību gadā sāk apgūt mācību priekšmetu Latvijas vēsture, tāpēc muzeja apmeklējums ļāva klātienē apskatīt priekšmetus, kas kļuvuši par vēstures sastāvdaļu un atspoguļo tā laika notikumus.
  7.klases skolēni, izmantojot mācību priekšmetā Latvijas un pasaules vēsture gūtās zināšanas, iesaistījās diskusijā par tā laika notikumiem un to radītajām sekām. Ikvienam skolēnam bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas, jo vajadzēja atbildēt uz vadītāja uzdotajiem jautājumiem.

8., 9. klašu skolēni šogad ceļoja uz ZELTA RUDENS priekiem Turaidā. Turaidas pils ir viena no senākajām mūsdienās apskatāmajām viduslaiku pilīm Latvijā. Atrodas Gaujas labajā krastā, Siguldas pilsētas teritorijā, Turaidā. Celta 1214. gadā kā Rīgas bīskapa pils nodedzinātās līvu valdnieka Kaupo koka pils vietā.
Orientēšanās spēle, kurā skolēni aizrautīgi piedalījās, veidota kā aktīvs un aizraujošs muzejrezervāta apmeklējums. Spēles uzdevums ir atrast kartē norādītus Turaidas muzejrezervātā objektus un atsevišķus priekšmetus. Spēle ir veids kā vienlaikus iepazīt Latvijas vēsturi un atraktīvi pavadīt laiku muzejā! Spēles sarežģītības pakāpes ir vairākas, veidotas tā, lai iepazīt muzejrezervātu būtu aizraujoši gan pieaugušajiem, gan skolēniem.
  Skolēni ar interesi pildīja uzdevumus, kuros uzzināja daudz jaunu faktu par seno pili, tās vēsturi, iedzīvotājiem un tradīcijām. Taču, kā atzīst spēles dalībnieki, ļoti patika komandas spēle, kura mācīja būt saliedētiem un vienotiem, palīdzēt un atbalstīt vienam otru.
  Veidotie uzdevumi bija interesanti un izzinoši. Tie saliedēja komandas, lika kopā domāt, būt uzmanīgiem, rast atbildes un jēgpilni pavadīt dienu.

10.-12. klašu skolēni ceļojuma galamērķis bija Melngalvju nams Rīgā. Sākotnēji lekcijas veidā skolēni iepazina Melngalvju nama vēsturi. Pēc tam bija iespēja iejusties tirgotāju lomā un doties pastaigā pa viduslaiku pagrabiem, izkalt savu veiksmes monētu. Skolēnus pārsteidza dzirdētais par stingrajiem nosacījumiem, kas bija jāievēro melngalvjiem. Vēlāk apskatījām Melngalvju nama vēsturiskos kabinetus, kur četrus gadus atradās Latvijas Valsts prezidenta darba telpas, bet šobrīd tur atrodas vitrīnas ar grezniem un mākslinieciski augstvērtīgiem sudraba izstrādājumiem.
  Melngalvju nama apskates noslēgumā skolēniem bija iespēja viesoties Melngalvju nama greznajā Svinību zālē, kur redzami Rīgas vēsturē nozīmīgu valdnieku portreti, un tos apmirdz greznas kristāla lustras.
  Iegūtā informācija un redzētais papildinās skolēnu zināšanas vēsturē, kulturoloģijā, kultūrā un mākslā, vizuālajā mākslā. Daudzus jauniešus pārsteidza šī nama greznums, restaurācijas autentiskums un kvalitāte.
  Melngalvju namā ir pieejams arī 5D kinoteātris – LOOK AT RIGA! –, tāpēc izmantojām iespēju apskatīt Rīgu no putna lidojuma 5D kino. Specefektu pavadībā “ielidojām” dažādās nozīmīgās ēkās, redzējām Rīgas ēku arhitektūru, izbaudījām vēju un ūdeni. Jaunieši šo aktivitāti atzina par visaizraujošāko.
Paldies iniciatīvas “Latvijas skolas soma” atbalstītājiem, koordinatoriem, sadarbības partneriem un audzinātājiem par skolēniem piedāvāto iespēju.

Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Dricānu vidusskolā – Iveta Dembovska.

skolas soma mazaskolas soma 1skolas soma2skolassoma5skolasoma6skolasoma7