Thursday the 2nd - - Joomla 3.9 Templates
Здесь нашел интересный обзор

MP2 1Jau kā tradīcija, ka Dricānu vidusskolas skolēni piedalās Zemkopības ministrijas rīkotajā konkursā „Mūsu mazais pārgājiens 2020”. Šogad savas pētnieciskās spējas izmēģināja 7.klases skolēni. Konkursa moto bija „Atceries, izzini un pilnveidojies, veicinot Latvijas attīstību un izaugsmi”.
  Lai piedalītos konkursā, bija jāveic literatūras un citu informācijas avotu izpēte par kultūrvēsturisko notikumu mijiedarbību ar meža nozari, jādodas izpētes pārgājienā vai ekskursijā. Pēc tam jāsagatavo radošs izpētes darbs – pārgājiena vai ekskursijas apraksts par interesantiem novērojumiem un atklājumiem, papildinot to ar literatūras un citu informācijas avotu izpētē iegūto informāciju, kā arī ar vizuālo informāciju – zīmējumiem, kartēm, fotoattēliem u.c. Bija jāsagatavo arī 10–20s garš konkursa dalībnieku vizītkarte un 3–5 minūšu garš video pieteikums par projekta norises gaitu, tajā iekļaujot arī fragmentu no pārgājiena vai ekskursijas.

7. klases skolēni veidoja darbu „Koku stādījumi skolas parkā – Dricānu kultūrvēstures liecinieki.” Katrai skolai ir kas īpašs. Dricānu vidusskola ir īpaša ar savu parku, kultūrvēsturi, cilvēkiem un dabu. Aiz katra koka, ko pētīja skolēni ir stāvējis cilvēks.
  Atbilstoši konkursa moto:
  – mēs pētījām tos stādījumus, kas saglabājušies un aug skolas parkā;
 – noskaidrojām koku sugu daudzveidību, skaitu un vecumu, runājot ar cilvēkiem, kas apstiprināja skolēnu mērījumus ar Bormaņa kociņu;
 – pilnveidojām prasmes pētīšanā un savākto materiālu noformēšanā.
  Mūsu pētījums par Dricānu vidusskolas koku stādījumiem aptver plašu laika posmu no 19. gadsimta, kad apstādījumi laukos, galvenokārt, saistās ar muižu attīstību, līdz 2020. gada rudenim. Katru gadu skolas apkārtnē tiek papildināti stādījumi, kas ieraksta jaunu rindu Dricānu kultūrvēstures lappusē.
  Lai sagatavotu šī projekta darbu, izzinošā stundā - pārgājienā, noteicām kokus, mērījām, priecājāmies par rudeni. Tagad priecājamies par saņemto atzinības rakstu un pārsteiguma balvām.
  Paldies maniem brīnišķīgajiem jauniešiem – Sabīnei, Laumai, Kristinai, Ksenijai, Elizai, Vladlenai, Viktoram, Iļjam, Emīlam par vēlmi darboties, viņu vecākiem par sapratni un atbalstu.

7. klases audzinātāja Sandra Saulīte

MP1 1