Sunday the 5th - - Joomla 3.9 Templates
Статьи и обзоры nachodki.ru

2022.gada rudenī ar negaidītu ievērību (komentāri Facebook, radiointervija) Dricānu vidusskolā sāka darboties Latgaliešu rakstu valodas pulciņš. Tā uzsākšanu sekmēja Valsts kultūrkapitāla fonda vienošanās ar Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociāciju un AS “Latvijas valsts
meži” finansiālais atbalsts.
  Septembra vidū skolotājas Silvijas Laizānes 10 uzaicinātie vidusskolēni sāka latgaliešu valodas gramatikas kalna iekarošanu. Negāja viegli. Sākumā šķita, ka ir neiespējamā misija, bet, atšķaidot rakstu uzdevumus ar runājamiem un skatāmiem tematiem, rakstītprasme solīti pa solītim virzījās uz priekšu. Lai motivētu skolēnus aktīvāk iesaistīties Latgales vērtību izziņas procesā, pavasara pusē skolotāja sacēla īkstis ar pagājušo gadu sudraba lauriem latgaliešu olimpiādē un piesauca “Atzoluos” izskanējušo saukli par Latgales jaunatnes nozīmīgumu nākotnē.

Pirms dažām dienām jaunieši bija nosargājuši 1.vietu novada “Erudīta” konkursā, sestdien, 29.aprīlī, Krista, Elgars, Raitis, Arnolds un Egita āva kājas uz 22. Latgaliešu rakstu valodas un kultūrvēstures olimpiādi, viņiem pievienojās arī Aivis, kas pārstāvēja Dricānus konkursā “Vuolyudzāni”. Bija pienācis brīdis, kad tika vētīti graudi no pelavām. Bija sabraukuši latgalieši no tuvākām un tālākām Latvijas vietām – visi tie, kam latgaliskās vērtības ir tuvas un svētas. 7 vidusskolu komandas pierādīja savas zināšanas par Latgales kultūras dzīvi, notikumiem, jubilāriem un prasmi rakstīt latgaliski. Mēs esam lepni, jo Dricānu vidusskolas komanda olimpiādē ieguva 2.vietu un skatuves runas konkursā “Vuolyudzāni” Aivis Lipskis ieguva 3.vietu.
  Olimpiādē 1.uzdevums vienmēr ir rakstu valodā. Profesore L.Leikuma, kura ar bijušo Izglītības ministri I. Šuplinsku jau gadus 20 veido uzdevumus, pēc to veikšanas visvairāk punktu saskaitīja tieši dricāniešiem. Uh, oh, ah – lietie sviedri nebija velti! Līdz galam tomēr priekšā palaidām rogovkiešus, bet atkārtojām sudraba laurus.
  Ieguvumā arī latgaliešu rakstības vēstures apguve, dažādu latgalisku izdevumu un portālu iepazīšana, latgalisko aktivitāšu turpināšana un izzināšana programmā “LTG tu dū”, kura tika sākta aprīlī, bet skolotāja Silvija Laizāne nogroza balto matu cekulu un noņurd, ka latgaliešu rakstības lauciņā vēl jārok un jārok. Lai izdodas arī turpmāk!

WhatsApp Image 2023 05 03 at 10.53.02WhatsApp Image 2023 05 03 at 10.53.02 1WhatsApp Image 2023 05 03 at 10.53.03