Saturday the 4th - - Joomla 3.9 Templates

Dricānu vidusskolā no 2022.gada septembra darbojas Jaunsardzes pulciņš. Tajā ir iesaistīti skolēni no 4. līdz pat 8.klasei.

Dricānu vidusskola ir arī viena no tām mācību jomā Latvijā, kas piedāvā valsts aizsardzības mācību (VAM).

Reizi nedēļā skolēni apgūst zināšanas militārajā jomā un pilsoniskajā audzināšanā. Jaunsardzes pulciņu vada 2. Novada pārvaldes jaunsargu instruktors Sandis Sprudzāns.
  Pulciņā skolēni apgūst tādus tematus kā Jaunsardzes kustība, karavīra profesija, kritiskā domāšana, problēmrisināšana, valstiskuma apziņa, piederības izjūta Latvijai, disciplīnas nepieciešamība komandas darbā, pirmā palīdzība u.tml. Skolēni izmēģina arī militārās ievirzes procesu kopsakarību un lietderību dzīvē.
  Skolēniem ir iespēja doties pārgājienos un ekskursijās, kā arī nometnēs. Šajā semestrī jau skolēni jau mācījās pirmajā 6 km pārgājienā un apguvē orientēties, ugunskura veidošanas un citas prasmes.

Jaunsardzes pulciņa mērķis ir izglītot jaunatni valsts aizsardzības jomā un veicināt tās pilsonisko apziņu un patriotismu. Jaunsargu mācību process tiek īstenots kā brīvprātīgā interešu izglītība (JSII – Jaunsargu interešu izglītība), līdz ar to ir bez maksas pulciņš. Līdz ar kompetences balstītu mācību saturs ieviešanu, arī interešu izglītībā bērni un jaunieši attīsta un nostiprina valstiskuma apziņu un piederības izjūtu Latvijai, mācās uzņemties atbildību par sevi, savu ģimeni, kopienu un valsti, kā arī attīsta ne tikai intelektuālās, bet arī fiziskās spējas. Lai izveidotos saliedēta, noturīga pret ārējo ietekmi un kritisko situāciju mobilizēties spējīga sabiedrība, vajadzīga ikviena sabiedrības locekļa izpratne par savu lomu, pienākumiem un tiesībām ārkārtas situācijās,vajadzīga ikviena sabiedrības locekļa izpratne par savu lomu, pienākumiem un tiesībām ārkārtas situācijās, kā arī sagatavotība pieņemt lēmumus un rīkoties ļoti mainīgos apstākļos.

Līdztekus Jaunsardzes pulciņam Dricānu vidusskolā tiek īstenota valsts aizsardzības mācība, ko apgūst vidusskolēni. Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošas valsts aizsardzības kontekstā.
Valsts aizsardzības mācība tiek īstenota gan kā mācību priekšmets vispārizglītojošās un profesionālās vidējās izglītības iestādēs mācību gada ietvaros, gan kā interešu izglītība jeb brīvprātīga dalība vasaras nometnēs, lai uzlabotu un nostiprinātu praktiskās iemaņas.

Ja vēlies iesaistīties Jaunsardzes pulciņā, ir jāsazinās ar instruktoru Sandi Sprudzānu (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.), mob. nr. 26697783

jaunsargi

Pārgājienā Rēzeknes novada Ančupānos