Sunday the 12th - - Joomla 3.9 Templates
nachodki.ru интернет-магазин

Ronalds 3  Latgales plānošanas reģions aicināja piedalīties inovatīvo biznesa ideju konkursā "Nākotnes atslēga 2024".
  Konkursu organizēja LPR Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda programmas "Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība" projekta "Uzņēmējdarbības atbalsta pasākumi Latgales plānošanas reģionā (UAP Latgale)" ietvaros.
  Konkursa mērķis – veicināt uzņēmējdarbību, nodarbinātību, jauniešu uzņēmējspējas un Latgales reģiona konkurētspējas sekmēšanu, īstenojot inovatīvas idejas un reģionam specifiskas aktivitātes.
  Biznesa ideju konkursā piedalījās Dricānu vidusskolas 11.kl. skolnieks Ronalds Zakars, viņš tika izvirzīts arī uz konkursa II kārtu, kur veiksmīgi prezentēja 08.02.2024 savu inovatīvo ideju Latgales plānošanas reģionā Daugavpilī. Ronalds  saņēma pateicības rakstu par piedalīšanos un žūrijas pārstāves LIAA Daugavpils biznesa inkubatora vecākās projektu vadītājas Jeļenas Dedeles simpātiju balvu.

1cb  2.decembrī Rīgā tirdzniecības centrā Domina Shopping notika Junior Achievement Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu(SMU) Latvijas mēroga pasākums CITS BAZĀRS ziemā 2023. Piedalījās 270 SMU no visas Latvijas, arī 3 SMU no Dricānu vidusskolas.
  FOR RELAX – kosmētika, preces skaistumam;
  Wood Hold – preces mājai un interjeram;
  Sildi Silti – apģērbs, auduma izstrādājumi, sadarbībā ar Pilcenes pansionātu.
  Business Pitsch prezentācijā SMU produktus prezentēja Krista Kokina un Raitis Igaunis. Raitis guva Swedbank balvu un savā grupā augstāko novērtējumu.

SMU konsultante skolotāja Aina Pelše.

1i  TREŠDIEN, 15.novembrī Dricānu vidusskolā 1.a un 2.c klases skolēni piedalījās Daugavpils Inovāciju centra organizētajās TEMATISKAJĀS NODARBĪBĀS. Daugavpils Inovāciju centrs ir uz kompetenču pieeju balstīta izglītojoša iestāde, kas veicina zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas (STEM) jomu zināšanu attīstību, prasmju ieguvi un karjeras izvēli STEM un uzņēmējdarbības jomā.
  Dienas laikā izglītojamajiem bija iespēja radoši darboties divās mācību nodarbībās “Misija laiva” un “Magnēti”.
  Mācību nodarbības "Misija laiva" laikā izglītojamie darbojās grupās - iepazina ūdens īpašības un uzbūvēja laivas no ierobežotiem materiāliem. Ar savām uzbūvētājām laivām skolēni piedalījās arī sacensībās par lielāko kravnesības spēju!
  Nodarbībā “Magnēti” mazie pētnieki uzzināja par magnētu īpašībām, veica eksperimentus ar lietām, kuras pievelk vai nepievelk magnēti un nobeigumā katrs sev izgatavoja magnētu – suvenīru.
  Nodarbības skolēnos raisīja lielu interesi, sajūsmu un atklāsmi par iespēju dabaszinātnes apgūt aizraujošā veidā.

d.v. izglītības jomā Ilona Vilcāne

6UUU  Dricānu vidusskolas 11.kl. piedalījās lielākajā uzņēmējdarbības konferencē Latvijā #UzdrīkstiesUzvarēt "Apsteidz nākotni". Konferencē ar iedvesmojošiem pieredzes stāstiem par drosmi un izdošanos biznesā un profesionālajā darbībā dalījās spilgtākie Latvijas biznesa, sporta un radošo industriju pārstāvji. Konference notika 19. oktobrī klātienē starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”, pulcējot 6000 drosmīgākos un uzņēmīgākos jauniešus no visas Latvijas.
Pasākumā dzirdējām šādus iedvesmas stāstus:
 • Kā kļūt par miljonāru 25 gadu vecumā, izstāstīja iPhone Photography School izveidotājs Emīls Pakārklis,
 • Antarktīdas karaliene Evija Reine izstāstīja, kādi izaicinājumi jāpārvar, lai noskrietu maratonu visos pasaules kontinentos,
 • Agency JR dibinātāji Reinis Valters Krūmiņš un Jēkabs Rihards Ansons izstāstīja, kā uzreiz pēc vidusskolas izveidot pasaules līmeņa digitālā mārketinga aģentūru,

WhatsApp Image 2023 10 02 at 12.45.24“Kad saule vakaros jau agrāk jūras vēsajos ūdeņos laižas, kad bērzi pa dzeltenai lapai izkaisa vējos, kad bites viršos rūgteno atvadu saldumu vāc, tad dzejas tikšanās mēnesis – septembris ir klāt “ L.Brīdaka
Septembra pēdējā dienā Dricānu vidusskolas 1.-4. klases skolēniem notika dzejai veltīta stunda, kuras laikā bērni guva informāciju, skaitīja un klausījās dzejoļus. Pasākumā bērnu un skolotāju izpildījumā skanēja dažādu autoru dzeja par dažādām tēmām.
Stundas mērķis bija radīt skolēnos interesi un vēlmi lasīt arī dzejas grāmatas.

Skolotāja Inguna

1.a.jpgAr mērķi uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem, uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi 11.klases skolēni apmeklēja Latgales reģionālo JALatvia rīkoto semināru "Jauno uzņēmēju skola 2023".
  Skolēni iepazinās ar JALatvia absolventu praktisko pieredzi, skolēnu mācību uzņēmumu idejām Eiropā, SMU pieredzes stāstiem, JALatvia programmām, darbojās praktiskā darbnīcā par ideju ģenerēšanu SMU produkta radīšanai, mākslīgā intelekta izmantošanu SMU veidošanā.